Ważny komunikat – DDOSy – kontynuacja #3.

W dniu dzisiejszym nastąpiła kolejna eskalacja problemu DDOS.
Tym razem otwarte serwery DNS w Waszych sieciach były obiektem zmasowanego ataku typu DNS amplification.
Niestety spowodowało to zerwanie sesji do niektórych upstreamów, których routery przestały sobie z tym ruchem radzić, lub odcięły nas w wyniku zadziałania mechanizmów ochronnych.
Nie mamy niestety rozwiązania tego problemu, gdyż nie jesteśmy w stanie filtrować czy blokować Waszych otwartych DNSów.
Niezbędne jest jego rozwiązanie poprzez ELIMINACJĘ przyczyny, czyli usunięcie/zabezpieczenie podatnych IP z własnych sieci.
Eliminację tę będziemy prowadzili poprzez odcinanie źródła problemu (czyli niezabezpieczonych sieci) od naszych usług oraz blackholling atakowanych adresów.

Co ciekawe, w dniu dzisiejszym zaobserwowaliśmy, iż w dalszym ciągu występują problemy z niektórymi sieciami z otwartym NTP, które otrzymywały ataki z innych niefiltrowanych na 123UDP łącz do internetu, a ruch wychodzący próbowały alokować na naszych łączach. Mechanizmy zabezpieczeń zadziałały, ruch nie został rozpropagowany.
Świadczy to jednak o absolutnym ignorowaniu naszych próśb i zaleceń realizacji skanowań i zabezpieczeń po swojej stronie.

Zalecamy bezzwłoczne skanowanie swoich podsieci pod kątem występowania na dostępnych z Internetu rzeczywistych adresach IP podatnych usług.

0 odpowiedzi

Napisz komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *