Węzeł EPIX dostępny w warszawskim Data Center EdgeConneX

Warszawska placówka EdgeConneX, będąca jedną z największych w Europie, została wybrana przez EPIX ze względu na jej neutralność i zapotrzebowanie Klientów. 

Herndon, Virginia (27 luty 2019) — EdgeConneX®, pionierzy w dziedzinie rozwoju data center, informują iż EPIX – największy niekomercyjny, neutralny i niezależny węzeł wymiany ruchu internetowego w Polsce, otworzył swój POP w warszawskim Data Center EdgeConneX. 
Umożliwi to podłączenie się z dowolnego miejsca w serwerowni do zasobów EPIX za pomocą fizycznych łącz optycznych do portów 1 i 10 Gbps.
EdgeConneX został wybrany na kolejny punkt dostępu ze względu na neutralność operacyjną, zapotrzebowanie Klientów i łatwość podłączenia za pomocą łączy światłowodowych.

„Inwestycja pomoże w dalszym rozszerzeniu inicjatywy EPIX przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości potencjalnych użytkowników” – informuje Krzysztof Czuszek ze Stowarzyszenia E-Południe. 
“To krok wzmacniający pozycję EdgeConneX jako wiodącego data center i huba połączeń sieciowych w Europie. Lokalizacja węzła EPIX ma znaczący wpływ na jego dostępność i bezpieczeństwo, oraz zapewnia EPIX-owcom możliwość wykorzystania nowych międzynarodowych zasobów IP. “

Zarządzana przez EdgeConneX  baza dostawców sieci, treści i usług w chmurach wymaga niezawodnych rozwiązań, które muszą sprawdzić się na rynkach lokalnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Popyt w Europie jest napędzany przez znaczną liczbę zaawansowanych czynników, co sprawia, że Warszawa jest traktowana jako jeden z europejskich cyfrowych liderów. Wraz z ekspansją na rynku EMEA zaplanowaną na 2019 r. , węzeł EPIX stanowi uzupełnienie celów strategicznych dot. ekspansji firmy w regionie.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc wspierać EPIX jako niezależny punkt wymiany ruchu w naszej warszawskiej siedzibie” – komunikuje Dick Theunissen, dyrektor generalny w sektorze EMEA w EdgeConneX. “Uruchomienie węzła EPIX poszerzy liczbę operatorów znajdujących się w data center, co z kolei zwiększy jego dostępność. W rezultacie nasi klienci będą generować większy ruch w EPIX poprzez dostarczanie treści. Zyskują zatem obie strony przedsięwzięcia. Podobnie jak nasze poprzednie ruchy w sektorze EMEA, partnerstwo z EPIX jest świadectwem naszego zaangażowania w regionie i dostarczenia najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów. ”

Aby uzyskać więcej informacji na temat EdgeConneX i proponowanych rozwiązań dotyczących infrastruktury sieciowej oraz poprawy dostępu do danych, treści i informacji w dowolnym miejscu, czasie i rozmiarze, odwiedź edgeconnex.com lub napisz na adres e-mail info@edgeconnex.com.

# # #

O EdgeConneX:

EdgeConneX oferuje pełną paletę rozwiązań dla data center, od MicroEdge do Hyperscale, które przygotowane są według celu lub zamówienia, ze ścisłą współpracą z Klientami, aby zaoferować wybór lokalizacji, skali i rodzaju obiektu. Zapewniając elastyczność i jakość swoich usług, EdgeConneX jest światowym liderem w dziedzinie data center. Więcej informacji można znaleźć na stronie edgeconnex.com.

Kontakt z mediami EdgeConneX:

Jaymie Scotto & Associates (JSA) dla EdgeConneX

1-866-695-3629 wew. 13j

sa_EdgeConneX@jsa.net