[Śląskie CP] Fundusze dla Biznesu – Poradnik przedsiębiorcy 3-4/2020

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury nowych numerów „Funduszy dla Biznesu”.

 

Konkurs „Inwestycje w MSP” okazał się rekordowy, do ŚCP wpłynęło 2300 wniosków. W trzecim numerze poradnika razem znajdą Państwo relację ze spotkania z przedstawicielami firm, które zostały wybrane do dofinansowania. Prezentujemy także dobre praktyki — o swoich planach i tym, jak działać w aktualnej sytuacji gospodarczej, opowiadają przedsiębiorcy, którzy brali udział w drugiej rundzie konkursu. Natomiast pracownicy ŚCP przedstawiają działanie Śląskiego Pakietu dla Gospodarki i — co dla wielu osób może być istotne — udzielają rad na temat rozliczania i kontroli projektów w czasie pandemii. Rozpoczęliśmy współpracę ze Śląskim Klastrem Internetu Rzeczy SINOTAIC. Do lektury zachęcamy więc także te osoby, które są zainteresowane programem Śląskie 4.0 — cyfryzacją, automatyzacją i robotyzacją produkcji, procesów biznesowych oraz optymalizacją zużycia energii.

 

Czwarty numer zawiera podsumowanie wszystkich filarów Śląskiego Pakietu dla Gospodarki, zainicjowanego przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Znalazły się tu informacje projektów realizowanych na rzecz przedsiębiorstw przez Fundusz Górnośląski SA, Wojewódzki Urząd Pracy, Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego, Śląski Fundusz Rozwoju oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Prezentujemy także założenia programu Śląskie 4.0. Praktyczną pomocą w prowadzeniu biznesu stanie się zapewne, przygotowana w jego ramach, ankieta gotowości cyfrowej. Także w tym numerze nie zabraknie przykładów dobrych praktyk, co pozwoli przyjrzeć się efektom działania Pakietu.

Wystarczy kliknąć, aby przeczytać lub pobrać:
numer 3 i numer 4.

 

Edycje papierowe poradnika dostępne są w siedzibie ŚCP, Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Katowicach oraz licznych Instytucjach Otoczenia Biznesu.

Numery archiwalne e-publikacji znajdą Państwo na stronie www.scp-slask.pl pod zakładką Skorzystaj/Poradnik przedsiębiorcy.

Klauzula informacyjna Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości:  http://www.scp-slask.pl/czytaj/dane_osobowe

 

Z poważaniem

ANNA TRÓLKA

Starszy specjalista

Wydział Informacji, Promocji i Kontaktów z Mediami

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

e-mail: anna.trolka@scp-slask.pl

tel. +48 32 743 92 13

Adres siedziby: 41-500 Chorzów, ul. Katowicka 47

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych: https://www.scp-slask.pl/czytaj/dane_osobowe.