MiŚOT dla OSE – pokażmy nasz potencjał – ważne dla każdego ISP!

Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy nowy projekt: Mały i Średni Operator telekomunikacyjny dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, czyli MiŚOT dla OSE = MdO.
Polega on na zebraniu w spójną grupę MiŚOT posiadających w zasięgu swojej sieci placówki edukacyjne i możliwości zapewnienia im transmisji do nowo powstającej OSE, oraz reprezentowania ich interesów względem podmiotów biorących udział w tworzeniu tej sieci (Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji, Operatora Sieci czy gmin).

Celem jest wykreowanie MiŚOT w przyszłości nowych kontraktów na usługi transmisyjne w ramach utrzymania OSE.
Oraz przetarcie drogi do przyszłej, wspólnej realizacji innych projektów jak przetargi dla firm czy instytucji.

Rozpoczynamy od zbadania potencjału grupy poprzez zbieranie od MiŚOT informacji o możliwościach technicznych realizacji przyłączeń min. 100Mbps do placówek edukacyjnych i zbudowanie ich zestawienia.
Na bazie wielkości zebranego wolumenu dostępnych Waszymi sieciami placówek podejmiemy decyzję o realizacji kolejnych działań, czyli tworzenia i formalizowania porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji, oraz zawierania umów z zainteresowanymi MiŚOT.

Zgłoszenia na tym etapie pozwalają określić nam skalę projektu, nie są w żadnym razie zobowiązaniem do uczestnictwa w nim!
Nie traktujemy zbieranych informacji o posiadanych możliwościach jako twarde deklaracje, wyłącznie jako dane, które w ujęciu statystycznym pokażą MiŚOTów z reprezentacją e-Południe/EPIX jako silnego gracza rynkowego.
Bardzo prosimy o zaangażowanie i szybkie zgłaszanie zasięgów, dajmy się zauważyć i pokażmy jaki konkretny potencjał stanowimy na polskim rynku!
Nawet jeśli projekt nie przyniesie wymarzonego rezultatu to będzie historycznym sygnałem w przestrzeni publicznej, że MiŚOT istnieją, mają się dobrze, potrafią działać wspólnie i mają dzięki temu wielką siłę.

Zapraszamy na stronę projektu:
https://www.epix.net.pl/misot-dla-ose/

Jest ona dostępna wyłącznie dla zarejestrowanych i zalogowanych Użytkowników www.epix.net.pl.

Statystyki projektu (aktualizowane jak się znajdzie czas):
Liczba zarejestrowanych podmiotów i styków: 316
Liczba uzupełnionych placówek: 166
Liczba zgłoszeń placówek: 21000+
Liczba zgłoszeń placówek z istniejącym przyłączem: 4000+
Liczba zgłoszeń placówek z deklarowanym przyłączeniem do 3 miesięcy: 6000+