Kolejny CDN w EPIX – 200Gbps CDA

Z przyjemnością informujemy, iż do CDNów dostępnych w węzłach EPIX w dołączyła portami fizycznymi:
– 100G do EPIX.Katowice,
– 100G do EPIX.Warszawa-KIX,
platforma multimedialna CDA.pl (https://www.cda.pl/).
Tego jednego z większych dostawców treści w Polsce pozyskaliśmy dzięki MiŚOT-owi i EPIX-owcowi, firmą Polskie Sieci Szerokopasmowe, zapewniającą kolokację i dystrybucję ruchu dla CDA.
A tak wyglądają wykresy ich portów, generujących już kilkadziesiąt gigabitów bezpłatnego ruchu w naszych usługach WAR i KAT-OpenPeering:

EPIX.WarszawaEPIX.Katowice

Serdecznie witamy!

 

Prowadząca CDN spółka CDA S.A. to operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce, działającego pod marką CDA Premium. Serwis oferuje dostęp do wysokiej jakości pełnometrażowych filmów i seriali w płatnym modelu subskrypcyjnym (subscription VOD, sVOD). Baza materiałów filmowych dostępnych w ramach CDA Premium rozwijana jest wyłącznie przy współpracy z oficjalnymi dystrybutorami filmowymi, wydawcami, jak również z pośrednikami, którzy posiadają prawa autorskie do publikowanych materiałów.

Spółka udostępnia użytkownikom materiały również w bezpłatnym modelu aVOD (advertisement VOD) w ramach CDA Premium Free. Treści stanowią głównie filmy publikowane przez zweryfikowanych użytkowników, którzy zamieszczają autorskie treści w ogólnodostępnej części portalu. Należy również dodać, że dystrybutorzy i pośrednicy filmowi mają również możliwość udostępnienia pełnometrażowych filmów dostępnych w sekcji CDA Premium w modelu aVOD.

Równolegle portal działa również jako odrębna hostingowa platforma społecznościowa, w ramach której nieweryfikowani przez Spółkę użytkownicy mogą samodzielnie dodawać różnego rodzaju materiały. Zawartość serwisu to treści tzw. User Generated Content. Dostęp do treści dodawanych „społecznościowo” jest darmowy dla wszystkich odbiorców.