MM 2018-10-22/24 MiŚOT Meeting Jachranka

 

Urodzinowa konferencja MiŚOT Meeting już za nami! Prawie 700 uczestników,  z czego blisko 500 przedstawicieli MiŚOT, 64 prelegentów oraz 50 wystawców przez 3 dni uczestniczyło w znakomitych warsztatach technicznych, prawnych i menedżerskich, inspirujących prelekcjach i ciekawych panelach dyskusyjnych, a wieczorem towarzyszyła nam urodzinowa zabawa w rytmach energetyzującej grupy Osada Vida, EIER oraz barwna Wideodyskoteka, gwarantująca atrakcje do samego rana.

Rekordowa frekwencja to nie jedyna sensacja tej konferencji. Otwarcie bowiem poprzedziła prawdziwie odlotowa sprawa! Tomasz Brol w naszym imieniu wysłał MiŚOTa balonem w kosmos! MiŚOT wzniósł się na wysokość prawie 37 kilometrów (!) i bezpiecznie wylądował parę kilometrów od Białoruskiej granicy. Został tam odnaleziony przez Jurka i znalazł nowy dom na wschodzie Polski. Następnie Krzysztof Czuszek i Grzegorz Szeliga zaprosili wszystkich uczestników do aktywnego uczestniczenia w trzech równoległych ścieżkach merytorycznych, a także do workshopów i konkursów, które przygotowali partnerzy konferencji. W pięknych salach hotelu Windsor czekały więc tematy: ideowe, prawne, techniczne, menedżerskie i offtopic’owe. Z przytupem Robert Płonka z Agencji JU pokazał, że lokalność jest sexy i tą drogą podążać będzie nowa wydzielona spółka MdM – MediaMarketing dla MiŚOT. Dwa panele dyskusyjne, dotyczące przyszłości naszych firm i samego internetu, których gośćmi byli Krzysztof Czuszek, Robert Kubica, Wojciech Apel, Karol Pruski, Radosław Kojdecki, Łukasz Bazański i ujawniły szeroki horyzont spojrzeń na tematy konsolidacji, sprzedaży i współpracy, w antycznym tonie “Quo Vadis, MiŚOT?”, a Karol Skupień wraz z Radosławem Kojdeckim zrobili publiczny rachunek sumienia nad tym, czy “W tym szaleństwie [obniżania cen] jest metoda?”.

Niezwykle ważnym aspektem okazały się przykłady działań Tele.Odpowiedzialnych, gdzie Agnieszka Budner, Sebastian Kachel, Artur Wojtysiak, Łukasz Biernacki i gość z dzieciom.tv – Mariusz Gołoś pokazali, jak budują obraz marki zaangażowanej społecznie. Następnie do Agnieszki Budner dołączyli Marcin Kiwiński i Franciszek Matysik i dali przykład, jak lokalne portale informacyjne skupiają uwagę naszych potencjalnych klientów.

Konikiem wielu naszych uczestników są sprawy techniczne, więc nikogo nie powinna dziwić nagroda dla Piotra Wasyka i Michała Filipka z MikroTik Warsaw Training Center za najlepszą prelekcję konferencji! Tłumy były zarówno na ich wystąpieniu, pokazującym live hakowanie MikroTika, jak i na prelekcji Roberta Woźnego oraz na prelekcjach Piotra Śmietanki i Piotra Szafrana z Network Expert, którzy zwycięzcom swoich konkursów zafundowali weekend w SPA oraz konsolę PS4 (szczególne brawa dla Bartka Mazurczyka za konfigurację BGP z prędkością światła!).  

Pomimo silnych argumentów i lawiny testosteronu, nie polała się krew podczas debaty IPTV vs. DVBx. Po bardzo burzliwej dyskusji zwolenników obu technologii, udało się wypracować wspólne stanowisko.

Pamiętając o zbliżającej się zmianie Prawa Telekomunikacyjnego, ItBlegal w telegraficznym skrócie przypomniało, że czas znów zmienić wzorce umowne. Łukasz Bazański i Ewelina Grabiec zdali relację z tego, co w pasie drogowym piszczy, a Michał Latuszewski z KLARP nakreślił nam “dziedziczenie” jednoosobowych działalności, których jeszcze sporo jest w naszej branży.

Sale pękały w szwach również na naszych prelekcjach menedżerskich. Wojciech Grzybowski z PASJA GDT pomimo wczesnej pory zainspirował nas do walki o swoje marzenia i cele, a także postawił nas na równe nogi (dosłownie!), byśmy nauczyli się odpędzać negatywne myśli. Interaktywną formę prelekcji wybrały dziewczyny z DESEVEN: Anna Ryszka i Monika Kosińska, które swoje 55 minut wykorzystały na twórczą burzę mózgów, będącą swoistym rachunkiem sumienia naszej branży. Basia Ganszczyk z DESEVEN i Marcin Orocz z ENGI.PL podczas swoich wystąpień dali gotowe rozwiązania do wdrożenia “tu i teraz”, aby w naszych firmach działo się lepiej. Swoje luźne przemyślenia o budowaniu wartości naszych przedsiębiorstw na koniec konferencji przekazał Wojciech Apel, bo kto jak kto, ale on na ten temat zdecydowanie ma wiele do powiedzenia.

Na szczęście nie samą pracą człowiek żyje, a o tym przypomnieli nam Tomasz Pacia i Maciej Linscheid, którzy opowiedzieli o swoich niesamowitych afrykańskich przygodach, a także Robert Kubica zabrał uczestników swą opowieścią w Góry Skaliste Ameryki i Kanady. O “odlotowych” pasjach słów kilka padło z ust Wojciecha Kujawy i Tomasza Brola, a swoją historią “odstrzelił” nas Miłosz Oller.

Totalnym hitem okazał się I Bieg o puchar KLARP, w którym wzięło udział 10% wszystkich uczestników konferencji! Zasłużone nagrody za najlepszy czas na 5 i 2 km w dwóch kategoriach otrzymali: Magdalena Wielgat-Kojdecka (5km), Wioletta Włodarczyk-Kowalik (2km), Michał Senger (5km), Mateusz Janik (2km). Gratulujemy!!!

Nie sposób nie wspomnieć, że w tzw. Dzień Zero odbyło się 8 równoległych warsztatów tematycznych, podczas których sale szkoleniowe pękały w szwach! To pokazuje, jak ważna jest dla uczestników porządna dawka dobrej wiedzy technicznej, menedżerskiej i prawnej, realizowana przez naszych specjalistów, a więc swoją wiedzę przekazali: Piotr Pytel, Monika Kosińska, Anna Ryszka, Michał Latuszewski, Marcin Orocz, Piotr Śmietanka, Piotr Szafran, Michał Filipek, Piotr Wasyk, Adrian Olkis, Sobiesław Suślik, Łukasz Janeczek, Krzysztof Maryszczak, Radosław Kojdecki, Łukasz Biernacki, Sebastian Kachel. To również w Dniu Zero konsola XBOX One powędrowała do osoby, która najlepiej znała nasze MiŚOTowe tajemnice, a także dzięki firmie SGT S.A. odwiedziła nas Osada Vida, która dała kawał dobrego koncertu w klimacie progresywnego rocka.

Następnego wieczora organizatorzy wraz z firmą XBEST zaprosili wszystkich na Galę Tele.Odpowiedzialnych, gdzie przekazano Certyfikaty Uczestnictwa w Projekcie kolejnym firmom, które dołączyły do tego grona oraz wręczono statuetki za najbardziej zaangażowane działania. Wyróżnieni zostali Telekom System (Feromedia), Danar (Grupa Nortis), Magnes.TV, JAW.PL, Chelmonline.pl oraz dzieciom.TV. Hitem wieczoru były dwa Stand Upy: ostra Wiola Walaszczyk i stonowany Tomasz Jachimek oraz koncert zespołu EIER, który dał czadu, porywając słuchaczy na parkiet. Videoteka nie ostudziła tego rozpalonego entuzjazmu i ku rozpaczy kilkudziesięciu bawiących się osób, o 4:00 rano podziękowała za wspaniałą noc pełną tańca, śmiechu i dobrej zabawy. W nocy też okazało się, co kryje się pod “Majtkami z Sosnowca”… Więc co to takiego? To nasza i naszych uczestników słodka tajemnica. Jeśli chcecie przekonać się, jakie niespodzianki dla Was mamy, zapraszamy już teraz w maju do Wisły!

 

Monika Kosińska
Aktywistka MiŚOT

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz